Faqja Kryesore
Rreth AJLS
Bordi Editorial
Misioni
Numri i Tanishėm
Arkiva
Dėrgimi i Punimeve
Kontakti


Rreth AJLS Misioni

Revista Shqiptare pėr Studime Ligjore (RSHSL) pėrpiqet qė tė nxisė studimin e pavarur dhe kritik nė fushėn e drejtėsisė si dhe studimet ndėrdisiplinore lidhur me kėtė fushė.

Pėr kėtė qėllim Bordi editorial inkurajon paraqitjen e punimeve nė fushėn e drejtėsisė nga studiues dhe praktikues tė ligjit si dhe individė nga disiplina tė tjera tė lidhura me tė si kriminologji, sociologji, shkenca politike dhe ekonomike.

Revista Shqiptare pėr Studime Ligjore mund tė nxjerrė edhe thirrje pėr punime nė tema tė veēanta. Tė gjithė artikujt e paraqitur pėr konsiderim pėr t'u botuar nė kėtė revistė do t’i nėnshtrohen procesit tė vlerėsimit anonim nga kolegėt (double-blind peer-review).[ back ]