Faqja Kryesore
Rreth AJLS
Numri i Tanishėm
Arkiva
Dėrgimi i Punimeve
Titujt dhe nėntitujt
Abstrakti dhe fjalėt ēelės
E drejta e autorit
Pėrgjegjėsia ligjore
Kontakti


Dėrgimi i Punimeve Titujt dhe nėntitujt

Faqja e parė duhet tė pėrmbajė titullin dhe emrin e plotė, lidhjen akademike ose profesionale si dhe adresėn e plotė tė autorit. Nė rast tė disa autorėve secili autor duhet tė rreshtohet nė njė resht tė veēantė. Emri dhe adresa e autorit me tė cilin do mbahet korrespondenca duhet tė pėrmbajė adresėn e emailit, numrin e telefonit si dhe te faksit.

Si njė udhėzim i pėrgjithshėm titulli kryesor duhet tė pėrmbajė jo mė shumė se tetė fjalė. Shėnimet nuk lejohet tė bėhen nė titull, apo nė nėntitull. Nėntitujt duhet tė jenė tė shkurtėr dhe tė definuar qartė.
[ back ]