Faqja Kryesore
Rreth AJLS
Numri i Tanishėm
Arkiva
Dėrgimi i Punimeve
Titujt dhe nėntitujt
Abstrakti dhe fjalėt ēelės
E drejta e autorit
Pėrgjegjėsia ligjore
Kontakti


Dėrgimi i Punimeve Abstrakti dhe fjalėt ēelės

Punimi duhet tė pėrfshijė njė pėrmbledhje tė strukturuar prej rreth 100-200 fjalėsh si dhe 3-6 fjalė ēelės qė pasqyrojnė temat kryesore tė mbuluar nga punimi. Kėto tė fundit do tė pėrdoren pėr indeksimin e punimit.

Pėrmbledhja duhet tė jetė e qartė edhe pėr personat qė nuk e kanė lexuar pjesėn tjetėr tė punimit. Ajo nuk duhet tė pėrmbajė asnjė citim nga publikime tė tjera tė mėparshme.
[ back ]