Faqja Kryesore
Rreth AJLS
Numri i Tanishėm
Arkiva
Dėrgimi i Punimeve
Titujt dhe nėntitujt
Abstrakti dhe fjalėt ēelės
E drejta e autorit
Pėrgjegjėsia ligjore
Kontakti


Dėrgimi i Punimeve E drejta e autorit

E drejta e autorit mbetet me autorin e punimit pėrveēse kur shėnohet ndryshe. Informacioni i mbrojtur nga e drejta e autorit qė pėrmbahet nė faqen e RSHSL-sė ėshtė vetėm pėr pėrdorim personal.

Leja pėr pėrdorime tė tjera duhet tė merret mė pėrpara nga bordi editorial i Revistės Shqiptare pėr Studime Ligjore. Njė leje e tillė jepet vetėm pėr qėllime jofitimprurėse, nė fushėn e edukimit apo tjetėr. Emri i autorit, vendi i publikimit, dhe shėnimi i lejes sė autorit duhet tė paraqiten nė tė gjitha kopjet e bėra.
[ back ]