Faqja Kryesore
Rreth AJLS
Numri i Tanishėm
Arkiva
2007 (Volumi 1)
2008 (Volumi 2, nr. 1)
2008 (Volumi 2, nr. 2)
2009 (Volumi 3, nr. 1)
2009 (Volumi 3, nr. 2)
2011 (Volumi 4, nr. 1)
2011 (Volumi 4, nr. 2)
2013 (Volumi 5)
2015 (Volumi 8)
Dėrgimi i Punimeve
Kontakti


Arkiva 2007 (Volumi 1)

Konferenca e Seksionit tė Drejtėsisė tė Institutit Alb-Shkenca u mbajt me datė 15 Gusht 2007 nė kuadėr tė Takimit tė Dytė Vjetor tė Institutit.

Nė kėtė konferencė u prezantuan gjithsej katėr punime, pėrkatėsisht nga z. Gentian Gurra, z. Qerkin Berisha, z. Gentian Zyberi, dhe z. Jeton Bytyqi.

Konferenca u zhvillua normalisht dhe prezantimet u shoqėruan me diskutime e pyetje tė shumta nga tė gjithė pjesėmarrėsit.

Ndikimi i Pranisė Ndėrkombėtare nė Zhvillimin e Drejtėsisė Penale nė Kosovėn e Pasluftės: Sfidat e Bashkėpunimit (Tė Munguar) Mes Gjyqtarėve Vendorė dhe Ndėrkombėtarė
Gentian GURRA

Abstrakt Abstrakt         Artikulli i plotė Artikulli i plotė     

Problemet dhe Arritjet nė Fushėn e sė Drejtės Civile nė Kosovė
Qerkin BERISHA

Abstrakt Abstrakt         Artikulli i plotė Artikulli i plotė     

Pėrgjegjshmėria e Institucioneve Qeverisėse tė Kosovės nė Drejtim tė Respektimit tė tė Drejtave tė Njeriut: Aktualiteti dhe e Ardhmja
Gentian ZYBERI

Abstrakt Abstrakt         Artikulli i plotė Artikulli i plotė     

Pėrafrimi i Legjislacionit tė Kosovės me Acquis Communautaire tė BE-sė: Sfidat dhe Perspektivat
Jeton BYTYQI

Abstrakt Abstrakt         Artikulli i plotė Artikulli i plotė     

[ back ]