Faqja Kryesore
Rreth AJLS
Numri i Tanishėm
Arkiva
2007 (Volumi 1)
2008 (Volumi 2, nr. 1)
2008 (Volumi 2, nr. 2)
2009 (Volumi 3, nr. 1)
2009 (Volumi 3, nr. 2)
2011 (Volumi 4, nr. 1)
2011 (Volumi 4, nr. 2)
2013 (Volumi 5)
2015 (Volumi 8)
Dėrgimi i Punimeve
Kontakti


Arkiva 2011 (Volumi 4, nr. 1)

DISA MĖNYRA TĖ PĖRLIGJJES TĖ SĖ DREJTAVE NĖ SHTETIN LIGJOR: PARADIGMA E HABERMASIT
Adriana ANXHAKU

Artikulli i plotë Artikulli i plotë     

TRANSPLANTET LIGJORE TĖ NEVOJSHME PĖR PROCESIN E INTEGRIMIT DHE KUSHTET E BRENDSHME INSTITUCIONALE E ADMINISTRATIVE PĖR SUKSESIN E TYRE
Eralda (METHASANI) ĒANI

Artikulli i plotë Artikulli i plotë     

GJYKATA KUSHTETUESE SHQIPTARE SI NJĖ MJET ANKIMI EFEKTIV NĖ KUADĖR TĖ KONVENTĖS EUROPIANE PĖR TĖ DREJTAT E NJERIUT NĖ LIDHJE ME MOSEKZEKUTIMIN E VENDIMEVE GJYQĖSORE TĖ FORMĖS SĖ PRERĖ
Elsa TOSKA DOBJANI

Artikulli i plotë Artikulli i plotë     

MASAT EDUKUESE TĖ PARASHIKUARA NĖ KODIN PENAL DHE ZBATIMI I TYRE NĖ SHQIPĖRI
Enkelejda TURKESHI

Artikulli i plotë Artikulli i plotë     

SISTEMI I DREJTĖSISĖ PĖR TĖ MITUR NĖ SHQIPĖRI KRAHASUAR ME STANDARTET NDĖRKOMBĖTARE
Femi SUFAJ, MA

Artikulli i plotë Artikulli i plotë     

PROMOVIMI DHE MBROJTJA E TĖ DREJTAVE TĖ FĖMIJĖVE NĖN KUJDESTARINĖ E INSTITUCIONEVE TĖ PĖRKUJDESJES SOCIALE
Ilda MELO

Artikulli i plotë Artikulli i plotë     

AUTONOMIA E ZBATIMIT TĖ LIGJIT KOMUNITAR
Iva ZAJMI

Artikulli i plotë Artikulli i plotë     

[ back ]