Faqja Kryesore
Rreth AJLS
Numri i Tanishėm
Arkiva
2007 (Volumi 1)
2008 (Volumi 2, nr. 1)
2008 (Volumi 2, nr. 2)
2009 (Volumi 3, nr. 1)
2009 (Volumi 3, nr. 2)
2011 (Volumi 4, nr. 1)
2011 (Volumi 4, nr. 2)
2013 (Volumi 5)
2015 (Volumi 8)
Dėrgimi i Punimeve
Kontakti


Arkiva 2011 (Volumi 4, nr. 2)

PĖRAFRIMI I LEGJISLACIONIT SHQIPTAR ME ATĖ EUROPIAN NĖ MBROJTJE TĖ MJEDISIT
Iris PETRELA

Artikulli i plotë Artikulli i plotë     

DOMOSDOSHMĖRIA E KRIJIMIT TĖ GJYKATĖS ADMINISTRATIVE BAZUAR NĖ GJENDJEN AKTUALE TĖ ZGJIDHJES SĖ MOSMARRĖVESHJEVE ADMINISTRATIVE
Ina PURAVELLI dhe Julejda GĖRXHI

Artikulli i plotė Artikulli i plotė     

PĖRGJEGJĖSIA NDĖRKOMBĖTARE NĖ LIDHJE ME MBROJTJEN E TĖ DREJTAVE TĖ NJERIUT
Luljeta KODRA

Artikulli i plotë Artikulli i plotë     

COOLING-OFF PERIODS FROM A LAW AND ECONOMICS PERSPECTIVE
Enkeleda OLLDASHI and Zamira XHAFERRI

Full Article Full Article     

THE PHENOMENON OF LEGAL TRANSPLANTS AND SUBSEQUENT INTERACTION BETWEEN THE LEGAL FRAMEWORK AND JUDICIAL PRACTICE: SOME UNIFYING DECISIONS OF THE ALBANIAN HIGH COURT
Juliana LATIFI

Full Article Full Article     

THE PROCESS OF INTEGRATION OF ALBANIA INTO THE EUROPEAN UNION FROM AN INTERNATIONAL AND EUROPEAN LAW PERSPECTIVE
Jordan DACI and Ilir MUSTAFAJ

Full Article Full Article     

[ back ]