Faqja Kryesore
Rreth AJLS
Numri i Tanishėm
Arkiva
2007 (Volumi 1)
2008 (Volumi 2, nr. 1)
2008 (Volumi 2, nr. 2)
2009 (Volumi 3, nr. 1)
2009 (Volumi 3, nr. 2)
2011 (Volumi 4, nr. 1)
2011 (Volumi 4, nr. 2)
2013 (Volumi 5)
2015 (Volumi 8)
Dėrgimi i Punimeve
Kontakti


Arkiva 2013 (Volumi 5)

Rishikimet Jo-Formale tė Kushtetutės: Praktika Shqiptare
Entela Hoxhaj dhe Florian Bjanku

Artikulli i plotė Artikulli i plotė     

E Drejta pėr Informim mbi Ēėshtjet e Mjedisit: Legjislacioni Shqiptar nė Vėshtrim Krahasues me Konventėn e Aarhus-it
Irma Baraku

Artikulli i plotė Artikulli i plotė     

Transparenca Fiskale nė Teori dhe Praktikė: Rasti i Kosovės
Bedri Peci

Artikulli i plotė Artikulli i plotė     

Ekzekutimi i Vendimeve tė Gjykatės Evropiane pėr tė Drejtat e Njeriut qė Lidhen me Procedimet Penale: Vėshtrim Krahasues mbi Rihapjen e Procesit Penal nė Nivel Kombėtar
Valbona Pajo (Bala)

Artikulli i plotė Artikulli i plotė     

Qasja e Publikut dhe e Mediave nė Procedurat Gjyqėsore: Mediat Ndėrmjet Transparencės dhe Dhėnies sė Informacionit tė Gabuar
Rafet Haxhaj

Artikulli i plotė Artikulli i plotė     

[ back ]