Faqja Kryesore
Rreth AJLS
Numri i Tanishėm
Arkiva
2007 (Volumi 1)
2008 (Volumi 2, nr. 1)
2008 (Volumi 2, nr. 2)
2009 (Volumi 3, nr. 1)
2009 (Volumi 3, nr. 2)
2011 (Volumi 4, nr. 1)
2011 (Volumi 4, nr. 2)
2013 (Volumi 5)
2015 (Volumi 8)
Dėrgimi i Punimeve
Kontakti


Arkiva 2015 (Volumi 8)

Kontestimi i Shtetėsisė sė Kosovės nga Gjyqtarėt e EULEX-it: Ndėrmjet Zbatueshmėrisė sė Ligjeve tė Kosovės dhe Rregulloreve tė UNMIK-ut
Kushtrim Istrefi

Artikulli i plotė Artikulli i plotė     

Veprat Penale Kundėr tė Drejtave tė Votimit nė Kosovė
Azem Hajdari

Artikulli i plotė Artikulli i plotė     

Juridiksioni Gjyqėsor Civil sipas sė Drejtės Procedurale Civile dhe Administrative
Anila Karanxha

Artikulli i plotė Artikulli i plotė     

Tregtimi dhe Trafikimi i Paligjshėm i Armėve dhe Municioneve: Nevojat pėr Pėrmirėsime nė Legjislacionin Penal
Ardit Mustafaj

Artikulli i plotė Artikulli i plotė     

Sistemi i tė Drejtės Civile nė Kosovė: Pėrshtatja dhe Unifikimi i sė Drejtės Civile me tė Drejtėn e Bashkimit Evropian
Qerkin Berisha

Artikulli i plotė Artikulli i plotė     

[ back ]