Faqja Kryesore
Rreth AJLS
Numri i Tanishėm
Arkiva
Dėrgimi i Punimeve
Titujt dhe nėntitujt
Abstrakti dhe fjalėt ēelės
E drejta e autorit
Pėrgjegjėsia ligjore
Kontakti


Dėrgimi i Punimeve

Punimet duhet tė dėrgohen editorit kryesor me email (ajls@ajls.org). Paraqitja e njė artikulli pranė RSHSL nėnkupton qė ai nuk ėshtė nėn konsiderim pėr publikim nė njė revistė tjetėr dhe qė pėrmban punė qė nuk ėshtė publikuar diku tjetėr mė parė.

Revista ėshtė dygjuhėshe, shqip dhe anglisht, dhe artikujt mund tė paraqiten pėr konsiderim nė ēdonjėrėn prej gjuhėve. Pėrkthimi nė gjuhėn tjetėr duhet tė rregullohet nga vetė autori apo autorja pas pranimit tė punimit pėr publikim. Bordi editorial do tė pėrpiqet qė t’ i ndihmojė autorėt pėr kėtė qėllim brenda mundėsive tė veta.

Punimet duhet tė jenė mes 6,000 dhe 12,000 fjalėsh duke pėrfshirė edhe shėnimet nė fund tė faqes. Ato duhet tė jenė tė plota duke pėrfshirė figurat dhe tabelat.
[ back ]